Metin Yayınları TYT Matematik Soru Kitabı
Metin Yayınları TYT Matematik Soru Kitabı

Metin Yayınları TYT Matematik Soru Kitabı

Barkod : 9786058156791

Metin Yayınları TYT Matematik Soru Kitabı

Metin Yayınları Matematik

Metin Yayınları matematik soru bankası sayesinde matematik sorularını çözmek sınav süresince eğlenceli hâle gelmektedir. Her türlü soru tarzının içinde bulunması mantığıyla hazırlanan Metin Yayınları TYT soru bankası kitabı sınav adaylarının TYT’ye tam donanımla girmesini sağlamaktadır. Matematik soruları tüm sınavlarda en zor çözülen test olarak bilinmektedir. Buna nazaran hazırlanan Metin Yayınları matematik soru bankası; öğrencilerin bu algısını kırıp soruları rahatlıkla çözebilmelerine yardımcı olmaktadır.

Metin Yayınları Matematik Soru Bankası

TYT matematik Metin Yayınları soru bankası ile öğrencilerin her soru tipine aşina olarak sınava girmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda matematik alanında uzman Gökhan Metin tarafından öğrencilere sunulmuştur. TYT matematik soru bankasının içinde bulunan soru tipleri şöyle sıralanabilmektedir;

  • Konuyu öğrenmek için klasik tarz sorular,
  • Konuyu pekiştirmek için yeni nesil sorular,
  • Üst düzey çıkabilecek sorulara aşina olmak için karma tarz sorular,
  • Fark atmaya yardımcı olacak geliştirici sorular bulunmaktadır.

Metin Yayınları her tarz soru tipini sorarak öğrencilerin sınava tam donanımlı girmesini sağlamaktadır. Her soru tipi ÖSYM soruları referans alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden sınava çok yakın formata sahiptir. Sadece yeni nesil sorular değil bütün tarzda sorulardan oluşması; sınavda çıkabilecek her türdeki sorunun rahatça çözülmesine yardımcı olmaktadır. TYT metin yayınları matematik okuryazarlığı mantığını içermektedir. Öğrenciler her soruyla sınavda bir adım daha öne geçme şansını Metin Yayınları matematik soru bankası ile yakalamaktadır.

Metin TYT matematik ile öğrenciler sınavdaki sürelerini rahatlıkla kullanıp soruları kolayca çözebilmektelerdir. Bunun nedeni soru bankasında her tarz soru tipinin bulunmasıdır. Gökhan Metin ve Müjdat Ercan tarafından titizlikle hazırlanan sorular, TYT matematik konularını kapsamaktadır. Klasik, düzenekli ve şekilli sorularla öğrencilere matematik okuryazarlığı kazandıracak beceriler verilmektedir. Metin Yayınları soru bankasının özelliklerinden birisi de her sorunun çözüm videosunun bulunmasıdır. Öğrenciler ister bilgisayardan ister mobil uygulamasından tamamı video çözümlü olan soruların nasıl çözüldüğünü izleyebilme şansına sahiplerdir.

Soruların nasıl çözüldüğünü görmek, öğrencilere, bilgilerini nasıl kullanacağı konusunda fikir vermektedir. Bu yüzden sınav sürecinde bulunan öğrencilerin mutlaka yanlış yaptıkları soruların çözümü görmeleri gerekmektedir. Metin Yayınları sınav öğrencilerine bu şansı sunmaktadır. Metin Yayınları matematik soru bankası ile sınavda soruları kolayca çözebilmek mümkün olmaktadır.

Yazar Adı
Gökhan Metin