İlişki ve Bağlantı Kurma Hafıza Oyunu 48 Parça Oyun
İlişki ve Bağlantı Kurma Hafıza Oyunu 48 Parça Oyun
İlişki ve Bağlantı Kurma Hafıza Oyunu 48 Parça Oyun

İlişki ve Bağlantı Kurma Hafıza Oyunu 48 Parça Oyun

Marka : Anatolian
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺39,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺35,55(KDV Dahil)
Barkod : 8698543174030

İlişki ve Bağlantı Kurma Hafıza Oyunu 48 Parça Oyun

 1. Oyuna başlamadan önce resimli kartlar, her bir sırada 6 kart olacak şekilde 8 sıra halinde oynanacak zemine ters olarak çevrilir. Önce kimin oyuna başlayacağını ya da eğer ikiden fazla kişi oynuyor ise kimin hangi sırada oynayacağını belirlemek amacıyla sayışılır. Sıralamayı belirledikten sonra ilk oyuncu arka arkaya iki kart açarak açılan ikinci karttaki resimle ilk karttaki resmin arasındaki ilişkiye bakar. Eğer açılan birinci karttaki resim ile ikinci açılan karttaki resim arasında bir ilişki var ise oyuncu iki kartı üst üste koyup alır.
 2. Örneğin; Akvaryum - balık çifti gibi. Tekrar iki kart daha açar. Aynı oyuncu birbiri ile ilişkili kartları bulduğu sürece oyuna devam eder. Eğer açılan kartlardaki resimler arasında bir ilişki yok ise oyuncu iki kartı da tekrar aynı yerlerinde ters çevirir ve sıra bir sonraki oyuncuya geçer. Bu şekilde en çok birbiri ile ilişkili kartları toplayan oyuncu oyunu kazanır. Oyunu arzu ettiğiniz kadar çift kart seçerek, daha kolay hale getirebilirsiniz. Hafıza kartlarını kavram (flash) kart olarak da kullanabilirsiniz.
 3.  
 4. Psikomotor Gelişim :Birbiri ile ilişkili kartları bulmak için ters çevirme ve bir araya getirme sırasında el-göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir.
 5.  
 6. Sosyal - Duygusal Gelişim :Birden fazla çocukla oynandığında sırasını bekleme becerisi desteklenir.
  Grup içerisinde sorumluluk alma ve bunu yerine getirme yolu ile özgüveni gelişir.
 7.  
 8. Dil Gelişimi :Açılan kartta ne resmi olduğunu söyleyerek kelime hazinesi gelişir.
  Oyun sırasında kelimeleri doğru yerde kullanarak kurulan cümlelerle kendini ifade etme becerisi desteklenir.
 9.  
 10. Bilişsel Gelişim :Her bir kartın yerini akılda tutma ve açılan kartlar arasında ilişki olup olmadığını belirleme sırasında dikkatini toplama, akılda tutma, hatırlama ve ilişki kurma becerileri gelişir.
 11.  
 12. Uyarı: Oyunun yaş grubu, çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Ancak oyuncağın seçiminde çocuklar arasındaki bireysel farklılıklar göz ardı edilmemelidir. Aynı durum, özel eğitim alanında kullanımı için de geçerlidir.
 13.  
 14. Parça Sayısı: Her bir kenarı 7 cm olan altıgen şeklindeki 48 resimli kart.
 15.  
 16. Oyuncu Sayısı: 1-4.
 
 1. Yaş Grubu:3 Yaş ve Üzeri.