Nobel Yayınları Spor Bilimlerinde İnsan Vücudu ve Çalışması Özet Kitabı

Nobel Yayınları Spor Bilimlerinde İnsan Vücudu ve Çalışması Özet Kitabı

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺70,00
İndirimli : ₺59,50
KDV Dahil : ₺59,50
Barkod : 9786057662989
Nobel Yayınları Spor Bilimlerinde İnsan Vücudu ve Çalışması Özet Kitabı
İnsan vücudu hem karmaşık hem de eşsiz özelliklere sahiptir. Spor bilimlerinde insan vücudu fonksiyonel anatomi, kinesiyoloji, egzersiz fizyolojisi, spor biyomekaniği, egzersiz biyokimyası ve spor sakatlıkları gibi alt bilim dallarıyla ayrıntılı olarak incelenmektedir. Bu kitapta vücudumuzdaki sistemlerin karmaşıklığına çok girmeden şaşırtıcı özelliklerimiz spora özgü ayrıntılılarıyla kısaca anlatılmaktadır. Vücudumuzun anatomi temeliyle yapısal özellikleri, kinesiyoloji ile hareketlerin değerlendirilmesi, biyomekanikle hareketleri etkileyen durumların incelenmesi, biyokimyasal düzeydeki metabolik süreçler, fizyolojik açıdan çalışma prensipleri, oluşan yaralanmaların nedenleri ve önleme yolları bir bütün hâlinde spor ve performans bakış açısıyla anlatılmaktadır.
Spor bilim dallarının her biri kendi içerisinde birçok özelleşmiş bilgiyi, soyut kavramları ve matematiksel hesaplamaları içerir. Bununla birlikte temel fikirlerin anlaşılması, ayrıntılı hesaplamalar yapma becerisinden çok daha önemlidir. Bu kitapta okuyucuya, zorlayıcı formüllerle hesaplamalar yapmaktan ziyade formüllerin anlamları örneklerle anlatılmaktadır. Hareketleri değerlendirmek, fiziksel uygunluğu ve performansı geliştirmek ve spor yaralanmalarından korunmak için gerekli temel bilgileri bilimler arasında bağlantı kurarak özet hâlinde bir arada sunmak amaçlanmıştır.
Yeni yetişen spor bilimcilerine, meslek uzmanlarına, öğretmenlere ve antrenörlere yol gösterici bir kaynak olması dileğiyle…
Yazar
Muammer Altun
Sayfa sayısı
260