1 2 3 ... 136 >
1 2 3 ... 136 >

YKS Kitapları

Lisenin bitmesinin ardından adaylar üniversite sınavına girerek geleceklerini planlamanın ilk adımını atmaktadır. YKS sınavında dört sene içerisinde öğrenilen konular iki farklı sınav içerisinde adaylara sunulmaktadır.  Temel Yeterlilik Testi olarak adlandırılan TYT’de adaylar her dersten sorumludur.  YKS Kitapları ile hazırlanan öğrenciler ikinci adım olan Alan Yeterlilik Testi’nde ise adaylar sadece eğitim gördüğü alanın sınavlarına girer. Bu alanlar ise sözel, sayısal, eşit ağırlık ve dil olarak dörde ayrılmaktadır. İlk sınavda barajı geçen kişiler ikinci sınava girmeye hak kazanmaktadır. YKS kitabı al sınava girecek kişiler için ilk adımlardan biri olacaktır.

Alanın belirlenmesinin ardından ilk adım kitapları almak olmalıdır. Ne kadar erken bir şekilde çalışma süreci başlarsa sınavdan elde edilecek başarı da o kadar iyi bir seviyede olacaktır.

YKS Hazırlık Kitapları

YKS sınavında en önemli konu hazırlnamaktır. Bu nedenle de YKS hazırlık kitapları oldukça önemli olacaktır. Birçok farklı kitap türü bulunduğu için hangisinin seçileceği de büyük önem taşır. Alana göre en iyi kitapları seçmek gerekmektedir. En önemli konulardan biri de çıkmış soruları incelemektir. Çıkmış sorular gelebilecek sorular hakkında da yol çizilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle her adayda mutlaka YKS çıkmış soru kitapları bulunmalıdır.

YKS Test Kitapları

Konuların tamamlanmasının ardından ise test çözme kısmına geçilmektedir. Ne kadar fazla soru çözülürse hız da o kadar artar. Süresi kısıtlı olan bir sınav olduğu için hız büyük bir önem taşımaktadır. YKS test kitapları ile herkes hızını geliştirebilir ve konu hakkındaki bilgisini de ölçebilir.  TYT – YKS kitap al sınava girmeden önce mutlaka yapılması gereken işlemlerdir. Her ders için mutlaka konu anlatım ve test kitaplarının olması gerekmektedir.

YKS Kitap Setleri

Kitap setleri farklı branşlardan oluşmaktadır. Bu nedenle de  ilk aşama olan TYT için oldukça doğru bir seçim olacaktır. YKS kitap seti kullanarak hem konu eksiklerini tamamlamak hem de soru çözüm hızını arttırmak büyük bir önem taşıyacaktır.  Sınava girmeden önce mutlaka konuları iyi bir şekilde analiz etmek ve eksikleri belirlemek gerekmektedir. Bu durum nasıl bir çalışma programının izleneceğine karar verilmesini kolaylaştırır. Böylece de daha başarılı bir sınav sonucu da elde edilmiş olacaktır. YKS Kitap setleri ile açığınızı kapatacaksınız.

YKS Dil Kitapları

Yabancı dile ilgisi olan kişiler genellikle liselerde de dil bölümünü tercih eder. Kendi alanlarında eğitim veren bir bölüme yerleşmeleri için de üniversite sınavında ikinci adımda dil kısmını çözmeleri gerekecektir. Dil için en önemli konu dil bilgisi ve kelimeler olacaktır. YKS dil kitapları ile bu iki başlık için de eksikleri tamamlamak mümkün olacaktır. Ne kadar fazla soru çözülürse dil sınavları için o kadar daha hazırlıklı olunacaktır. Fazla kelime öğrenmek çok fazla soru çözmek ile mümkün olmaktadır. En iyi YKS kitapları çözmeden sınava girilmemesi gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
content_copy