Limit Yayınları TYT Dil Bilgisi Soru Bankası
Limit Yayınları TYT Dil Bilgisi Soru Bankası

Limit Yayınları TYT Dil Bilgisi Soru Bankası

İndirim Oranı : %30 İndirim
KDV Dahil : ₺350,00
İndirimli : ₺245,00
KDV Dahil : ₺245,00
Barkod : 9786052755396
Limit Yayınları TYT Dil Bilgisi Soru Bankası
Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası hazırlanırken ÖSYM’nin yaptığı sınavlar en ince ayrıntısına kadar analiz edildi, kitaptaki sorular ve soruların dağılımı ona göre oluş-turuldu. Kitapta yer alan her test titiz bir şekilde hazırlandı. ÖSYM’nin son yaptığı sınav-lardaki soru yönelimleri dikkate alınarak her konuda “Yeni Nesil Sorular” olarak adlandı-rılabilecek sorulara yer verildi.         Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası’ndaki soru dağılımında ve sayısında son TYT ve TYT Örnek Kitapçığı esas alındı. Daha önceki sınavlarda 6-7 dil bilgisi sorusu so-rulurken ÖSYM’nin son yıllarda yaptığı sınavlarda 12-13 dil bilgisi (sözcük türleri, fiiller, fiilimsiler, yapı bilgisi, cümlenin ögeleri, fiilde çatı, cümle türleri, ses bilgisi, yazım kural-ları, noktalama işaretleri, anlatım bozuklukları) sorusu sorulmaktadır. Bu ciddi soru artı-şı böyle bir kitabın yazılması fikrini ortaya çıkardı.

          Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası kitabında sadece sorulara yer verilmedi, her ünitenin başında konuyla ilgili özet bilgilere yer verildi. Bu bilgiler sayesinde kısa da olsa bir konu tekrarı yapılacak. Ayrıca kitabın başında sınav soru tarzlarının çözüm yön-temlerine yer verildi.

      Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası’ndaki soruların tamamının ayrıntılı video çözümleri yapıldı. Yapamadığınız ve yanlış yaptığınız soruların ayrıntılı video çözümleriy-le konu eksiklerinizi tamamlamış olacaksınız.

          Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası’ndaki soruların yazımında ÖSYM’nin soru dili tercih edilmiş, ayrıca tamamen Limit Yayınları’na özgü olan ve başka yerde rastlan-mayacak soru tarzlarına da yer verilmiştir.

        Sınavlara hazırlık aşamasında sizlere büyük katkı sağlayacak olan Kronometre Dil Bilgisi Soru Bankası’nın hazırlanmasında büyük emek sarf eden Türk Dili ve Ede-biyatı Zümresi yazarlarından Feyzullah Çelikbağ ve Mehmet Saylan’a teşekkür ederiz.
Yazar
Limit Yayıncılık
Sayfa sayısı
280
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
content_copy