Okyanus Yayınları TYT Matematik 20 Denemesi
Okyanus Yayınları TYT Matematik 20 Denemesi

Okyanus Yayınları TYT Matematik 20 Denemesi

İndirim Oranı : %10 İndirim
KDV Dahil : ₺125,00
İndirimli : ₺112,50
KDV Dahil : ₺112,50
Barkod : 9786057832795
Okyanus Yayınları TYT Matematik 20 Denemesi
Sevgili Öğrencimiz,

► Elindeki denemeler 2019 YKS'de sorumlu olduğun MEB müfredatına göre kaleme alınmıştır.

► Artırılmış gerçeklik denemelerindeki sorular, ÖSYM sınav sorularının kurgusu referans alınarak kaleme alınmıştır. Bu bakımdan elindeki denemeler ÖSYM ayarındaki sorulardan oluşmaktadır.

► ÖSYM, üniversite sınavındaki soruların zorluk derecesini normal dağılım eğrisine göre belirlemektedir. Buna göre soruların  • % 10’u çok kolay  • % 20’si kolay •  % 40’ı normal  • % 20’si zor  • % 10’u çok zordur.

► 20 Deneme'nin ilk 5'inde çok kolay, kolay ve normal sorulara yer verdik. Kalan 15 denemede ise ÖSYM'nin yaptığı gibi  çok kolay, kolay, normal, zor ve çok zor sorular sorduk. Böylece artırılmış gerçeklik konseptinin bir gereği olarak  ÖSYM’nin zorluğunu adım adım yansıttık.

► İlk 5 denemeyi ısınma amaçlı denemeler olarak düşünün. Tabi asıl amaç sizi ÖSYM ayarındaki sınavlarla TYT'ye hazırlamaktır. Bu çerçevede TYT konularını büyük ölçüde bitirdiğinde zorluk derecesi açısından ÖSYM ayarındaki kalan 15 sınava odaklanmalısın.

► Artırılmış gerçekliğin bir yansıması olarak bütün bu soruları sizin için tek tek akıllı tahtada çözdük, çözüm videolarına akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınla ulaşabilirsin.

2018 YKS'de en büyük değişiklik ÖSYM'nin TYT Matematik'te soruların çoğunu yeni tarz sorması oldu.

 

TYT Matematik’te Yeni Tarz Sorular

2018 TYT Matematik’teki 28 Matematik sorusundan 22’si yeni tarz soru, sadece 6 tanesi ÖSYM’nin klasik tarz sorularından geldi. 12 Geometri sorusundan 11’i yeni tarz, sadece 1 tanesi ÖSYM’nin klasik tarz sorularından geldi. Buna göre, 2018 TYT Matematik Testin'deki soruların % 82’si yeni tarz sorulardan oluşmaktadır.

Usta test uzmanlarımızca elindeki deneme seti de buna göre kaleme alınmıştır.

 

Yazarlarımız Tüm Soruların Çözüm Videosunu Hazırladı

ÖSYM’nin yeni tarz soruları aslında daha kolay olmakla birlikte pek alışık olmadığın için sana zor ve şaşırtıcı gelebilir. ÖSYM’nin yeni tarz soruları özellikli olduğu gibi soruların çözümü de özellikli. Bunun için yazarlarımız tüm soruları akıllı tahtada özel dersin mantığına göre tek tek çözdü. Sadece yanlış yaptığın ya da boş bıraktığın soruları değil, doğru çözdüğün soruların çözüm videosunu da  izlemeni öneririz. Böylece usta hocaların çözüm stratejilerini öğrenmiş, benzer sorular için taktik geliştirmiş olursun.

Çözüm videolarına 7/24 ulaşabileceğin için kafana takıldığı an çözüme kavuşacaksın.

Öğrenme azmi ve başarı umudu gönlünden hiç eksik olmasın.

Akademik Yönetmen
Yazar
Okyanus Yayıncılık
Sayfa sayısı
160
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
content_copy