Pelikan Yayınları TYT Kimya Defterim

Pelikan Yayınları TYT Kimya Defterim

İndirim Oranı : %25 İndirim
KDV Dahil : ₺65,00
İndirimli : ₺48,75
KDV Dahil : ₺48,75
Barkod : 9786257184397
Pelikan Yayınları TYT Kimya Defterim

Sevgili Öğrenciler,

Elinizdeki kitap 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu’nun 2. maddesinde ifade edilen Türk Millî Eğitiminin Genel Amaçları ve İlkeleri esas alınarak, Kimya Dersi Öğretim Programına uygun biçimde hazırlanmıştır.

Bu kitap sizlerin kimya biliminin temel kavramları, ilkeleri, modelleri, teorileri ve yasaları hakkında bilgi sahibi olmanızı, kimya biliminin ve insanlığın ortak mirası olan bilimsel bilginin gelişim sürecini ve doğasını, bilimsel bilginin etik eğerlere uygun olarak kullanılmasının önemini kavramanızı, dünyada kimya biliminin gelişimine katkı sağlamış bilim insanları ve çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bu çalışmaları etkileyen sosyal, kültürel, ekonomik, çevresel koşulları kavramanızı, kimya dersinde edindiğiniz bilgi ve becerileri günlük hayat, sağlık, sanayi ve çevre ile ilgili olayları çıklamada kullanmanızı sağlamak için ve geleceğinizi şekillendirecek ÖSYM sınavlarında kimyadan çıkacak sorularda yapabileceğinizin en iyisini yapmanız amacıyla öğrenci merkezli bir sistem baz alınarak yazılmıştır.

Kitabın içerisindeki notlar ve örnekler, yirmi yıllık kimya öğretmenliğimdeki deneyimlerle oluşturulmuş ve konular, kazanımlar dahilinde süzgeçten geçirilerek hazırlanmıştır. TYT sınavında çıkabilecek bütün sorulara ait bilgiler kitap içeriğinde mevcuttur.

Geleceği için çalışan siz değerli öğrencilerimize çalışmalarınızda başarılar diliyor ve eserimizin yararlı olmasını temenni ediyorum…

Katkılarından dolayı aileme teşekkür ederim.

(21)
Yazar
Mustafa Ağgül
Sayfa sayısı
120
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
content_copy